Closing Conversations: Flourishing Futures

Sluit je aan bij het slotevenement van de 11e Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam (IABR) Nature of Hope op 13 oktober in het Nieuwe Instituut waar ons curatorenteam, deelnemers aan de tentoonstelling en gastsprekers een toekomstgerichte discussie aangaan over de toekomst van architectuur en stedenbouw.
Programma
13:00 - 13:30 Inloop
13.30 – 14.15 De groeiende impact van klimaatverandering
Sprekers: Lena Knappers & Bram van Ooijen (UFO Urbanism) en Dirk Sijmons (HNS)
IABR Agents of Change Lena Knappers en Bram van Ooijen presenteren hun onderzoeksproject Humanity on the Move, dat zich richt op klimaatgeïnduceerde ontheemding. Deze lezing onderzoekt hoe klimaatverandering zowel interne als grensoverschrijdende migratie aanstuurt en de gevolgen daarvan voor verschillende bevolkingsgroepen. Na de lezing volgt een gesprek met Dirk Sijmons (HNS) over het onderzoeksproject 2084 Rotterdam 2,5 graden, te zien in de tentoonstelling Nature of Hope. De sessie wordt gemodereerd door IABR-directeur Saskia van Stein.
14.15 – 14.55 Land & Policy
Sprekers: Alastair Parvin (Open Systems Lab), Ken de Kooman (BC materials) en Betsy Garcia en Christian Ayala (Rural Studio).
Dit panelgesprek onderzoekt de verbanden tussen land, beleid en architectuurpraktijk, met een focus op hoe financiering en commodificatie het landgebruik beïnvloeden. Het bespreekt zowel de historische als de huidige rol van beleid in het faciliteren van landwinning en overweegt hoe architecten deze uitdagingen kunnen aangaan.
De sessie wordt gemodereerd door Hani Salih, co-curator van Nature of Hope.
Pauze
15.15 – 16.00 Elements of Change, tools, technologies and scale
Sprekers: Victor Lortie (ARCH+), Bernhard Kurz en Johannes Krohne (IFUB), Esther Turnhout (Universiteit Twente).
Wees welkom op de lancering van ARCH+ The Business of Architecture: Nature of Hope, een publicatie die frisse perspectieven biedt op hoe architectuur kan reageren op de crises van vandaag en onze relatie met het milieu, materialen en gemeenschappen kan hervormen. Met bijdragen van IABR-directeur en Nature of Hope curatoren, verkent deze verzameling essays onderwerpen als regeneratief ontwerp, sociaal-ecologische strategieën en architectuur als activisme.
De sessie wordt geleid door Janna Bystrykh, co-curator van Nature of Hope.
Het Nature of Hope slotevenement is een perfecte gelegenheid om de tentoonstelling voor de laatste keer te bezoeken, je te laten inspireren door vooruitstrevende ideeën waarbij een mooie toekomst voor onze gebouwde omgeving voorstelbaar is.
Check de recording:
Part I: Videorecording
Part II: Videorecording
Let op: een ticket voor het evenement geeft geen toegang tot de tentoonstelling. Tickets voor de tentoonstelling Nature of Hope kunnen worden gekocht via deze link.
De voertaal van dit event is Engels.
Het evenement is gratis, maar registratie is verplicht.
Educatiesymposium. Foto: Jacqueline Fuijkschot