Zo groen als vlas

Tot in de jaren zeventig bloeiden de velden blauw rond Rhoon. Vlas zorgde voor veel werkgelegenheid in de Nederlandse textielindustrie. De opkomst van plastics in de jaren zestig van de vorige eeuw ging ten koste van veel van de technische toepassingen van linnen. Daar bovenop kwamen nog goedkoop katoen en de concurrentie uit lagelonenlanden. Daardoor verdween de textiel uit ons land en het vlas nagenoeg van de akker.
Sinds 5 jaar is vlas weer terug in het Buijtenland van Rhoon en kleuren de polders van april tot en met de langste dag zo groen als vlas. Daarna gaat het vlas in bloei. Gelukkig bloeien niet alle bloemetjes tegelijk. Gedurende een week of twee is het een komen van gaan van lilablauwe stipjes. En kleuren de polders van Rhoon twee weken in de ochtend blauw. Vlas bloeit van zonsopgang tot een uurtje of 11. In augustus start de pluk.
Vlas is een natuurvriendelijk, duurzaam gewas en goed voor de biodiversiteit met onverwachte en veel mogelijkheden. Ontdek het in het Buijtenland van Rhoon tijdens een wandeling met gebiedsbeheerder Arjan Ponsen. Je loopt over een prachtig stukje cultuurhistorische polderlandschap op slechts 10 kilometer van Rotterdam. Nergens in Nederland wordt op zo’n grote schaal geëxperimenteerd met ‘natuur-inclusief boeren’.
Kom op de fiets of pak de metro naar het Buijtenland van Rhoon.
De gesproken taal is Nederlands.
Een kaartje kost €9,20.
Verzamelplaats op het plein voor de boerderijwinkel.
Buijtenland van Rhoon. Foto: Zorgboerderij De Buytenhof