SYSTEMS OF SUPPORT Tentoonstelling

SYSTEMS OF SUPPORT. Beeld: Stahl R

Welkom in de voormalige fabriekshallen van Hunter Douglas. Deze plek ademt geschiedenis, terwijl de toekomst nog open ligt. Vanaf deze plek stelt de 12e Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam (IABR) een belangrijke vraag: hoe richten wij onze wereld maatschappelijk en ruimtelijk opnieuw in? Met de tentoonstelling SYSTEMS OF SUPPORT laten we de grote uitdagingen van deze tijd zien. We moeten anders gaan wonen, bouwen en leven om onze omgeving gezond, rechtvaardig en toekomstbestendig te maken. Wat kunnen architecten, stedenbouwkundigen en landschapsontwerpers daaraan bijdragen? Dat ontdek je hier.

De uitdagingen waar we voor staan zijn niet nieuw maar in een ver verleden ontstaan. Wereldwijd staan de natuur, de economie en de samenleving onder druk. Met alle gevolgen van dien, want ook steden, landschappen en gebouwen hebben te lijden onder de verandering in de stromen van water, energie en grondstoffen. Dit is voor een groot deel het gevolg van een jarenlange snelle economische groei. Met uitputting van de aarde en sociale onrechtvaardigheid als gevolg. Vandaar de noodoproep: SOS.

In deze historische fabriekshallen laten we ontwerpers aan het woord die voorbij de korte termijn denken. Zij laten zich niet tegenhouden door de waan van de dag en scheppen ruimte voor vernieuwende ideeën voor de toekomst. Op een creatieve manier laten zij zien hoe het anders kan, zonder financiële belangen voor een kleine groep, maar met oplossingen waar de hele samenleving op de lange termijn van profiteert.

Met SYSTEMS OF SUPPORT prikkelen we je fantasie. Daardoor ontstaat ruimte om te dromen van een betere toekomst.

Hunter Douglas. Beeld: Sabine van der Vooren

Bekijk alle participanten van SYSTEMS OF SUPPORT

AIR & Dérive

Decentralisation and privatisation: spatial development in relation to governance

Babini Geysen Architects

Nobody Leaves the Party.

Bas Princen

Radical Venacular

Charlotte Malterre-Barthes

Act of Law: Space Regulators towards

Circularity on the Edge

Circularity on the Edge

Eline Benjaminsen & Dayna Casey

Collapsed Mythologies: A Geofinancial Atlas

Falsework

All the world’s a stage

Galaad Van Daele

Geoarchitecture: Building with the Flow

Hans Wilschut

Simulation of Elsewhere

Happel Cornelisse Verhoeven

Finershoven, Antwerpen 2025

Hira Nabi

All That Perishes at the Edge of Land + Flags of Continuance (2 PROJECTS)

HouseEurope!

Right to Housing! Now and Forever

Laurin Böhm

Flössern – in fluent

LMNL office & Studio Anna Zan

A New Age of Stone

Merve Berdir

Repair and Care in Entangled Landscapes

Miriam Sentler

Energy Islands / Mining Myths / Fossil Fuel Mnemosyne

Nicky Assmann

Solaris

Powerhouse Company

Rien ne va Plus

Rademacher De Vries Architecten

Tata Steel, circular industry

Rik Lambers

The Spreadsheets of Risk

Sam Jacob Studio

Tender Documents

Spatial Justice for Palestine Network NL

School of Spatial Justice

Studio Folder

Fragments of Democracy I

Theo Deutinger / The Department

Global Styles

Theodor Reinhardt / Junkspaceoddity

You Can Be Sure of Hell: Oil, Rotterdam and the Making of a Planetary

Time to Access i.c.w. Office Raumplan

Wooncoöperatie de Nieuwe Meent

WAI Architecture Think Tank

Boomerang Effect